شیب – دامنه تصویر سریال دوشنبه دوشنبه

شیب – دامنه: تصویر سریال دوشنبه دوشنبه رضا کیانیان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی درخواست بعیدی‌نژاد از شرکت بین‌المللی دریانوردی راجع به اتفاق کشتی سانچی

سفیر کشورمان در لندن از درخواست کشور عزیزمان ایران از شرکت بین‌المللی دریانوردی جهت بررسی دقیق ابعاد و آثار اتفاق کشتی سانچی خبر داد.

درخواست بعیدی‌نژاد از شرکت بین‌المللی دریانوردی راجع به اتفاق کشتی سانچی

درخواست بعیدی نژاد از شرکت بین المللی دریانوردی راجع به اتفاق کشتی سانچی

عبارات مهم : ایمنی

سفیر کشورمان در لندن از درخواست کشور عزیزمان ایران از شرکت بین المللی دریانوردی جهت بررسی دقیق ابعاد و آثار اتفاق کشتی سانچی خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمید بعیدی نژاد در پاسخ به نامه ابراز همدردی لیم، دبیر کل شرکت بین المللی دریانوردی در اتفاق کشتی سانچی و جان باختگان ایرانی آن ضمن تقدیر از ارسال خبر تسلیت وی و همچنین همکاری های این شرکت در طول انجام عملیات امداد و نجات کشتی سانچی و خدمه آن، از وی درخواست کرد که با توجه به فاجعه بار بودن این اتفاق در دنیا و با عنایت به تاثیرات غیرقابل انکار آن بر ایمنی دریانوردی و کشتیرانی و به منظور جلوگیری از بروز چنین حوادثی در آینده، این شرکت مبادرت به برگزاری نشستی تخصصی و فنی با حضور تمامی کشورهای عضو جهت بررسی و آثار این اتفاق بر دریانوردی و کشتیرانی بین المللی با نشانه جلوگیری از وقوع چنین حوادثی در آینده کند.

درخواست بعیدی‌نژاد از شرکت بین‌المللی دریانوردی راجع به اتفاق کشتی سانچی

در نامه سفیر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اشاره شده است است که اطلاعات اولیه حاکی از آن است که این اتفاق در نوع خود به عنوان فاجعه بارترین سانحه در عرصه کشتیرانی نفتی در دنیا ارزیابی شده است هست، به طوریکه تیم های عملیاتی امداد و نجات کشورهای همکاری کننده نتوانستند حتی با استفاده از همه تجهیزات اطفاء حریق و ظرفیت های امدادی موجود به صورت موثر در کنترل آتش کشتی حامل مواد نفتی با بالاترین درجه اشتعال و نجات جان سرنشنیان آن موفق عمل کنند.

در این نامه همچنین به تاثیرات مخرب بلند مدت این اتفاق بر محیط زیست دریایی و ایمنی کشتیرانی اشاره شده است و نگرانی شرکت های ذی ربط محیط زیستی در این رابطه مورد توجه قرار گرفته هست.

سفیر کشورمان در لندن از درخواست کشور عزیزمان ایران از شرکت بین‌المللی دریانوردی جهت بررسی دقیق ابعاد و آثار اتفاق کشتی سانچی خبر داد.

بعیدی نژاد در نامه خود تاکید کرده است که شرکت بین المللی دریانوردی به عنوان تنها نهاد بین المللی صالح نظارتی در عرصه صنعت دریانوردی و کشتیرانی و همچنین حفظ ایمنی کشتیرانی و محیط زیست و آلودگی دریایی می تواند با برگزاری این جلسه و دعوت از متخصصین و کارشناسان امر در کشورهای عضو به ارزیابی مقررات و رویه های موجود و زیاد کردن همکاری های بین المللی با نشانه بازبینی و ارتقاء مقررات ایمنی دریانوردی و کشتیرانی و تجهیزات مقابله با اطفاء حریق کشتی های نفتی در جهت جلوگیری از تکرار حوادث این چنینی نقش موثری را ایفا کند.

واژه های کلیدی: ایمنی | همکاری | جلوگیری | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs