شیب – دامنه تصویر سریال دوشنبه دوشنبه

شیب – دامنه: تصویر سریال دوشنبه دوشنبه رضا کیانیان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی استاندارد آب آشامیدنی با آب معدنی تفاوت دارد ، مردم کم فروشی بنزین را اطلاع دهند

پیروز بخت گفت:مطابق مصوبه شورای سیاست‌گذاری ماشین خودروسازها ملزم شدند که خودشان استاندارد قطعات تولید داخل و وارداتی را مورد بررسی قرار دهند هر چند اگر خودروسا

استاندارد آب آشامیدنی با آب معدنی تفاوت دارد ، مردم کم فروشی بنزین را اطلاع دهند

مردم کم فروشی بنزین را اطلاع دهند/ استاندارد آب آشامیدنی با آب معدنی تفاوت دارد

عبارات مهم : بنزین

پیروز بخت گفت:مطابق مصوبه شورای سیاست گذاری ماشین خودروسازها ملزم شدند که خودشان استاندارد قطعات تولید داخل و وارداتی را مورد بررسی قرار دهند هر چند اگر خودروسازی در این مورد از ما کمک بخواهد با آنها همکاری خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا، در نشست خبری مدیر شرکت ملی استاندارد نیره پیروزبخت در خصوص تعاملات این شرکت با وزارتخانه های دیگر گفت: در ماه های اخیر با وزارت بهداشت تعامل خوبی داشتیم خصوصا در حوزه غذا و دارو که توانستیم به کارگروه های مشترکی برسیم.

وی ادامه داد: هچنمین در حوزه تجهیزات پزشکی جهت تولیدکنندگان و واردکنندگان کارگروه مشترکی با شرکت غذا و دارو ایجاد کردیم تا بررسی ها و استانداردها به بالاترین سطح برسانیم.

استاندارد آب آشامیدنی با آب معدنی تفاوت دارد ، مردم کم فروشی بنزین را اطلاع دهند

وی در خصوص بسته حمایتی این شرکت در حمایت از تولید گفت: یکی از مفاد این بسته این است که دیگر مواد اولیه جهت امور استاندارد در گمرک معطل نمی ماند بلکه با تعهد تولیدکننده بعد از امور گمرکی مستقیم به کارخانه می رود و شرکت تمرکز و آزمایشات خود را بر روی کالای نهایی اعمال می کند. در بخش صادرات نیز کالا در واحد تولیدی به وسیله شرکت استاندارد ثبت می شود و بعد از آن صادر می شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های حمایتی ما از کالاهای ایرانی از بین بردن هزینه آزمون است تا پیش از این تولیدکنندگان از هزینه اوج شکایت داشتند در حالی که نسبت به سایر کشورها هزینه ما زیاد نیست ولی از این به بعد ما نیز هزینه را اخذ نمی کنیم و جهت صدور استاندارد و تمدید پروانه کالا را از بازار تهیه می کنیم.

پیروز بخت گفت:مطابق مصوبه شورای سیاست‌گذاری ماشین خودروسازها ملزم شدند که خودشان استاندارد قطعات تولید داخل و وارداتی را مورد بررسی قرار دهند هر چند اگر خودروسا

پیروزبخت در خصوص مواد تشکیل دهنده بعضی کالاها و اصالت آنها گفت: نگرانی که امروز ما و شرکت حمایت از مصرف کننده داریم این است که در بعضی از کالاها آن چیزی که روی برچسب است با مواد داخل بسته بندی مطابقت ندارد و در و اقع فقط بهانه ای جهت زیاد کردن قیمت است که ما به همراه این شرکت این موارد را در حال بررسی هستیم. توصیه دیگر آنکه ما بر روی تجارت حلال تا حالا تمرکز نکردیم در حالی که حجم تجاری این برند در دنیا 2500 میلیارد دلار است و سهم ما کمتر از یک درصد است لیکن تا پیش از این حلال بودن به عنوان یک بدیهی در صنعت ما آشنا می شد ولی اکنون باید جهت برند تجاری آن کار کنیم.

رئیس شرکت استاندارد در خصوص اعمال استانداردهای 85 گانه خود گفت: ما از اول دی ماه 97 بازرسی های خود را از خودروسازها شروع خواهیم کرد و اگر برنامه خودروسازان با استانداردهایی که ما تعریف کردیم مطابقت داشته باشند از طریق رسانه ها آن خودروها را اعلامه خواهیم کرد و تولیدات آن دسته از خودرسازها که نتوانند این استانداردها را پاس کنند خواهیم گرفت. اطلاعاتی که من گرفتم این است که زیاد خودروسازها خودشان را با این استانداردها همگام کرده اند. حالا امکان دارد بعضی شرکت ها جهت مطابقت با این استانداردها نیاز به وقت بیشتری داشته باشند که اگر نشان دهند دارای برنامه و وقت بندی هستند و به طور مثال شش ماه وقت بخواهند ما با آنها کنار خواهیم آمد.

رئیس شرکت ملی استاندارد در خصوص قطعات یدکی ماشین گفت: مطابق مصوبه شورای سیاست گذاری ماشین خودروسازها ملزم شدند که خودشان استاندارد قطعات تولید داخل و وارداتی را مورد بررسی قرار دهند هر چند اگر خودروسازی در این مورد از ما کمک بخواهد با آنها همکاری خواهیم کرد. مطابق قانون ما می توانیم در همه زمینه های قطعات ماشین ورود کنیم ولی فعلا به خودروسازها این وظیفه محول شده است ولی در صورت لزوم هر وقت که صلاح بدانیم ورود خواهیم کرد.

استاندارد آب آشامیدنی با آب معدنی تفاوت دارد ، مردم کم فروشی بنزین را اطلاع دهند

پیروزبخت در خصوص نازل های پمپ بنزین و کم فروشی در پمپ بنزین ها گفت: بازرسی ها ما در این حوزه ادامه دارد و مرتب کیفیت بنزین ها واستاندارد آلایندگی آنها چک می شود در مورد نازل ها نیز آخرین بررسی ما روز گذشته که تعطیل بود در پمپ بنزین های پایتخت کشور عزیزمان ایران صورت گرفت که مورد خاصی مشاهده نشد ولی اگر مردم مورد خاصی را در خصوص کم فروشی و یا خرابی نازل ها مشاهده می کنند بلافاصله به ما اطلاع بدهند تا آن را در کمترین وقت بررسی کنیم.

رئیس شرکت استاندارد در خصوص آب معدنی گفت: بعضی استانداردهای آب معدنی و آب آشامیدنی با یکدگیر تفاوت دارند و هر دوی آنها مقوله ای جدا است این وظیفه مصرف کنندگان است که دقت کنند آبی را که مصرف می کنند آشامیدنی است یا معدنی ولی شرکت استاندارد به همراه وزارت بهداشت بررسی های دقیقی را در خصوص استانداردهای این دو انجام می دهند.

پیروز بخت گفت:مطابق مصوبه شورای سیاست‌گذاری ماشین خودروسازها ملزم شدند که خودشان استاندارد قطعات تولید داخل و وارداتی را مورد بررسی قرار دهند هر چند اگر خودروسا

واژه های کلیدی: بنزین | قطعات | ماشین | آب معدنی | استاندارد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs