شیب – دامنه تصویر سریال دوشنبه دوشنبه

شیب – دامنه: تصویر سریال دوشنبه دوشنبه رضا کیانیان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی عامل 20 درصد تصادفات مرگبار , مصرف الکل

رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت‌ها گفت: تصادفات رانندگی جزو چند علت اول فوت و میر در کشور به شمار می‌رود که یکی از علل تصادفات نیز مصرف الکل

عامل 20 درصد تصادفات مرگبار , مصرف الکل

مصرف الکل؛ عامل 20 درصد تصادفات مرگبار

عبارات مهم : ایمنی

رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت ها گفت: تصادفات رانندگی جزو چند علت اول فوت و میر در کشور به شمار می رود که یکی از علل تصادفات نیز مصرف الکل و اثر مخرب آن هنگام رانندگی است.

به گزارش ایسنا، دکتر حمید سوری، رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت ها که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد با بیان اینکه تاثیر الکل بر رانندگی، بسیار جدی هست، افزود: مصرف الکل و سوانح ترافیکی ناشی از آن، مسأله ای است که در بسیاری از کشورها اتفاق می افتد و جامعه ما هم از این معضل مستثنی نیست ولی صورت مساله به خوبی بیان نشده است.

عامل 20 درصد تصادفات مرگبار , مصرف الکل

وی در ادامه افزود: الکل، علاوه بر اینکه اثرات مخرب طولانی مدت بر جسم می گذارد مانند سرطان کبد و امثال آن، موجب رفتارهای نا ایمن وپرخطر و ضد اجتماعی می شود که هنگام رانندگی، نمود زیاد و خطرناک تری دارد. رفتارهای نا ایمنی مثل سرعت، سبقت، مانور، استفاده نکردن از تجهیزات ، توجه و تمرکز نداشتن، حواس پرتی و امثال این ها از آن جمله هستند.

سوری با بیان اینکه واکنش‌ها ضد اجتماعی این افراد، باعث می شود فرد به قوانین و حقوق دیگران احترام نگذارد و باعث سوانح ترافیکی شود، ادامه داد: این افراد از نظر معنوی و اجتماعی خلل روانی و معنوی به جامعه تحمیل می کنند که هم بر خود فرد و هم اطرافیان تاثیر نامطلوب می گذارد.

رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت‌ها گفت: تصادفات رانندگی جزو چند علت اول فوت و میر در کشور به شمار می‌رود که یکی از علل تصادفات نیز مصرف الکل

وی خاطر نشان کرد: تحقیقات نشان می دهد که در کشور ما عامل ٢٠درصد تصادفات مرگبار، مصرف الکل بوده و بیش از ٥٠درصد سوانح ناشی از مصرف الکل، موجب فوت شده است هست. متاسفانه این رقم در کشورهای کم درآمد بالای ٣٥درصد هست؛ علتش هم این است که در کشورهای کم درآمد، تمهیدات مورد نیاز در نظر گرفته نمی شود و عوامل کنترل نمی شوند. این عوامل خودروها و راه ها هستند که ایمنی کمتری دارند.

وی تصریح کرد: عامل دیگر، کنترل نکردن و توجه نداشتن به افرادی ست که الکل مصرف می کنند. در بعضی جوامع، منطقه تردد این افراد تفاوت دارد.

رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت ها در آخر با بیان اینکه الکل، حواس پرتی و خواب آلودگی را در راننده زیاد و درک و هوشیاری را بسیار کم می کند، اظهارکرد: از این رو، قوانین بسیار سخت گیرانه ای در دنیا جهت راننده مصرف کننده الکل وجود دارد و فرد خاطی، ممکن است جهت همه عمر نتواند رانندگی کند و حتی زندان و …در پی دارد.

عامل 20 درصد تصادفات مرگبار , مصرف الکل

واژه های کلیدی: ایمنی | تحقیقات | رانندگی | مصدومیت | تصادفات | رانندگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs